اخبار, من برتر

تصور کنید روزی متوجه می شوید

تصور کنید روزی متوجه می شوید

آدمی که عشق خلاق و سازنده دارد در مسیر آگاهی پیش می رود:

  • دلایلش رابرای بودن با دیگران میداند .
  • از خوبی های دیگری لذت می برد.
  • بدی های طرف مقابل را می پذیرد .
  • به تفاوت هایی که با هم دارند ارج میگذارد و تفاوت ها را زیر سوال نخواهد برد . می داندهمین تفاوت هاست که رابطه را زیبا می کند .

وقتی عشق را این گونه پذیرفتم، عشق به ما نوعی آگاهی از خود می دهد.

مسیر آگاهی

تصور کنید روزی متوجه می شوید.لباسهایی که بر تن دارید . بسیارکوچک و تنگ هستند و شما را اذیت می کنند. تصور کنید که آدم ها به شما نگاه می کنند .تذکر می دهند .که لباسهایت احتیاج به تعویض و بازنگری دارند .شما تحت فشار قرار می گیرید .وقتی به دقت درآینه به خودتان نگاه می کنید . از خودتان و انتخابتان بدتان می آید . با احساسی بد به لباس هایتان حمله می کنید . سعی می کنید . با عجله و شدت آنها را از خود جداکنید .اما متوجه می شوید .هر چه بیشتر به لباس ها حمله می کنید .لباس ها محکم تر به بدنتان می چسبند.

تصور کنید روزی متوجه می شوید

با خودتان فکر می کنید .چه اتفاق عجیبی ؟ من که اکنون متوجه شده ام لباسهایی نا مناسب و آزار دهنده برتن دارم. من که اکنون کاملا به خودم و لباسها آگاهم .پس چرا لباس ها را نمی توانم در بیاورم ؟مثال بالا درست شبیه به زمانی ست که ما متوجه می شویم . چقدر از بعضی رفتارهایمان بدمان می آید . چقدر خودمان را سر زنش می کنیم. برای حالت ها ، رفتار ها و انتخاب هایمان .  متوجه می شویم باید آنها را تغیر دهیم . اما نمیتوانیم . رفتارهای ناسازگارو آسیب رسان ما شبیه به لباس های آزار دهنده هستند .که باید تغیر کنند .اما باید بدانید که بیشتر رفتار های آزار دهنده ما ، روزی بهترین نجات دهنده های ما بودن و جایی در مسیر زندگی مان ، خودمان آنها را ( ناهشیارانه ) انتخاب کرده بودیم . چون فکر می کردیم به ما کمک میکنند . که با دردها کنار بیاییم .

مثلاً شاید پرخاشگری امروز که به رابطه صمیمانه مان آسیب می زند .در گذشته باعث می شده زمانی که کودک بوده ایم زنده بمانیم . از درد طلاق پدر و مادرمان رد شویم . در نهایت تمام رفتارهایی که احساس میکنیم .باید تغییر شان دهیم . فقط در یک حالت تغییر می کنند : اینکه با خودمان مهربان باشیم . خودمان را درک کنیم . به هر حال در مسیر زندگی مان ، دردهایی رخ داده اند . به خاطر رد شدن از درد ها ما رفتارهایی را انتخاب کرده بودیم . اکنون با بزرگتر شدنمان می توانیم دردها را تحمل کنیم . رفتارهایمان را تغییر دهیم .  لباس های تنگ و کوچک تان ، فقط با عشق و همدلی از تنتان بیرون می آیند .نه با سرزنش و حمله کردن به آنها .

تصور کنید روزی متوجه می شوید

پنج کاری که از امروز باید انجام دهم :

۱-از همین لحظه یک بررسی عمیق برای اهداف آینده خود داشته باشید. که چه کاری را باید انجام دهید و چگونه؟

۲-خود را به طور کامل مدیریت کنید. (از ظاهر تا باطن)

۳-بر روابط خود حاکم شوید به طوری که اگر خواستند در مورد شما نظر بدهند ۵۰درصد به بالا ، مثبت باشد.

۴-آگاهی خود را به طور مداوم بالا ببرید.

۵-شخصیت خود را از همین لحظه از نو بنا کنید. تیپ شخصیتی خود را مورد مطالعه قرار دهید.ضعف هایتان را از بین ببرید .

 

 

دیدگاه بگذارید

لطفا ورود برای نوشتن دیدگاه
avatar
  اشتراک  
اطلاع رسانی از